SUNUŞ

 

 

  Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü tarafından 1963 yılından itibaren yayınlanmaya başlanılan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Teşkilatı Rehberi, kamu yönetimi alanında çalışma yapan araştırmacı ve uygulamacıların temel başvuru kaynağı olma niteliğine sahiptir. Rehber, kapsam ve içeriği ile devlet teşkilatının bütününe yönelik, ilk ve tek başvuru kaynağıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Teşkilatı Rehberi, bütün Devlet Teşkilatını kullanıcıların yararlanacağı biçimde, sistematik olarak sunmaktadır.  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Teşkilatı Rehberi, Osmanlı’dan Cumhuriyete devam eden Devlet geleneğinin en önemli unsurlarındandır.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Teşkilatı Rehberi günümüzde dijital ortamda anlık güncellenerek kullanıcılara sunulmaktadır. Rehber, kullanıcılara üç farklı versiyonda sunulmaktadır.

  1. Dijital ortamda internet üzerinden.
  2. Kağıt ortamında üç aylık yenilenen ve değişen sayfalar biçiminde.
  3. Yıllık olarak özet kitap olarak basılması biçiminde.

Bu üç versiyon değişik türde kullanıcılara hitap edecek biçimde hazırlanmaktadır. Önümüzdeki yıllar içinde, Rehberin Türkçe yanında, İngilizce ve Arapça versiyonlarının da kullanıcılara sunulması hedeflenmektedir. 

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Teşkilatı Rehberi, kamu yönetimiyle ilgili bilgileri araştırmacılara ve ilgilenenlere ulaştırmayı amaçlamakta olup resmi bir belge özelliğinde değildir.

50 yılı aşkın süredir yayınlanan Rehber’e emeği geçenlere teşekkür eder, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Teşkilatı Rehberi’nin herkese hayırlı olmasını dilerim.

 

 

                                                                                                                                             Prof. Dr. Onur Ender Aslan

                                                                                                                                                  TODAİE Genel Müdürü

GİRİŞ

KULLANICI ADI:
ŞİFRE:
Şifremi Unuttum

DUYURULAR